Goedkoopste maandelijkse GPU-huur in 2026: prijsvergelijking A100 & H100
Geschreven door het ApexVPS-team • Laatst bijgewerkt: september 2026 • 9 minuten leestijd
Wat kost een maand GPU-huur in september 2026 werkelijk? Voor een A100 80GB die alle 720 uur draait, loopt de bandbreedte van circa $317 op de Vast.ai-marktplaats (vanaf $0,44/u, als dat tarief de hele maand zou standhouden) tot circa $2.225 uurfacturatie bij Paperspace — met de dedicated vaste maandhuur van ApexVPS op $1.290. Voor een H100 80GB loopt de spanne van circa $1.433 (RunPod Community Cloud) tot $2.369 (Lambda on demand), met ApexVPS vast op $1.990. Elk cijfer hieronder is een openbare catalogusprijs met gelinkte bron, en elk maandequivalent is een simpele vermenigvuldiging met 720 uur.
Twee dingen tellen naast het kale getal: is de prijs vast (een maandelijkse vaste factuur) of variabel (marktplaatsuren die constant herprijzen), en is de machine dedicated en gegarandeerd of onderbreekbaar. We markeren beide op elke rij.
A100 80GB: één maand, alle belangrijke opties
| Provider | Tarief (A100 80GB) | Maand van 720 u | Model |
|---|---|---|---|
| Vast.ai | vanaf $0,44/u (PCIe) | vanaf ≈ $317 | Marktplaatsuren; prijzen elk uur bijgewerkt; onderbreekbare hosts |
| RunPod (Secure Cloud) | $1,39/u | ≈ $1.001 | Facturatie per seconde vanaf een prepaid saldo |
| TensorDock | vanaf $1,42/u | vanaf ≈ $1.022 | Marktplaats-/on-demand-uren |
| ApexVPS | $1.290/maand vast | $1.290 — vast | Dedicated server; onbeperkt gebruik; geen meter; crypto, geen KYC |
| Vultr | ~$2,40/u | ≈ $1.728 | On-demand-uur-VM |
| Lambda | $2,79/u | ≈ $2.009 | On-demand per uur |
| Paperspace | ~$3,09/u | ≈ $2.225 | On-demand per uur |
Openbare tarieven, gecontroleerd in september 2026 (bronnen hieronder). Marktplaats-„vanaf"-tarieven veronderstellen dat de goedkoopste host 720 uur beschikbaar en ongewijzigd blijft — een best case, geen offerte.
H100 80GB: één maand, alle belangrijke opties
| Provider | Tarief (H100 80GB) | Maand van 720 u | Model |
|---|---|---|---|
| RunPod (Community Cloud) | vanaf $1,99/u | vanaf ≈ $1.433 | Community-hosts; facturatie per seconde |
| Vast.ai | ~$2,00/u typisch | ≈ $1.440 | Marktplaatsuren; $0,90–$2,27/u per hostniveau |
| TensorDock | $2,25/u (SXM) | ≈ $1.620 | On-demand-uren |
| ApexVPS | $1.990/maand vast | $1.990 — vast | Dedicated server; onbeperkt gebruik; geen meter; crypto, geen KYC |
| RunPod (Secure Cloud PCIe) | $2,89/u | ≈ $2.081 | Facturatie per seconde vanaf een prepaid saldo |
| Lambda | $3,29/u | ≈ $2.369 | On-demand per uur |
Openbare tarieven, gecontroleerd in september 2026 (bronnen hieronder). „Typische" marktplaatstarieven verschillen per host en bewegen elk uur.
Hoe u deze tabellen eerlijk leest
De goedkoopste catalogusprijzen komen allemaal van uurmarktplaatsen, en ze zijn echt — zolang de host gelistet blijft, tegen die prijs, met de machine daadwerkelijk vrij. Een maand van 720 uur tegen een marktplaatstarief is een theoretische bodem: hosts raken bezet, prijzen stijgen en onderbreekbare instances kunnen midden in een run stoppen. De vaste maandhuur maakt de omgekeerde ruil: u betaalt meer dan de theoretische bodem en in ruil bewegen prijs, machine en voorwaarden de hele looptijd niet.
Merk op wat een vaste huur wel en een GPU-uurtarief niet omvat: bij ApexVPS dekt de maandprijs de hele dedicated server — vCPU, RAM, NVMe-opslag en bandbreedte (4–12 TB afhankelijk van het abonnement) — terwijl GPU-uurlijsten opslag en bandbreedte vaak apart meten.
Wanneer per uur wint, wanneer de vaste maandprijs
- Per uur wint bij korte jobs, experimenten, weekend-fine-tunes en alles wat onderbreekbaar is: betaal $3 voor twee uur A100 en stop.
- De vaste maandprijs wint als een GPU de hele maand moet draaien en de factuur vooraf bekend moet zijn: productie-inferentie, maandlange training, onderzoeksclusters met een subsidiebudget.
- De break-even-regel: deel de vaste maandprijs door het uurtarief. De ApexVPS-A100 van $1.290 bereikt break-even tegen een Lambda-tarief van $2,79/u bij circa 462 uur (64% van de maand); de H100 van $1.990 tegen $3,29/u bij circa 605 uur (84%).
- Het niveau telt: op H100 duikt de vaste prijs van ApexVPS van $1.990 zelfs onder sommige secure-cloud-uurtarieven (≈ $2.081 voor RunPod PCIe over een volle maand).
Wat is dus de goedkoopste maandelijkse GPU-huur in 2026?
Goedkoopste catalogusprijs: een marktplaats-A100 tegen Vast.ai’s „vanaf $0,44/u" — als u hostvariantie en onderbrekingen accepteert. Goedkoopste vaste, dedicated, gegarandeerde prijs: de ApexVPS-A100 voor $1.290/maand en de H100 voor $1.990/maand, onbeperkt gebruik, geen uurmeter, betaalbaar in crypto zonder KYC en met 30-dagen geld-terug-garantie. Past dat profiel, dan zijn de maandelijkse ApexVPS-GPU-abonnementen vanaf $249 (T4, A100, H100) de directe volgende stap.
Bronnen (allemaal gecontroleerd in september 2026)
- Vast.ai — A100-PCIe-live-prijzen (vanaf $0,44/u)
- RunPod — cloud-GPU-prijzen (A100 PCIe $1,39/u, H100 PCIe $2,89/u)
- RunPod — H100 PCIe Community Cloud (vanaf $1,99/u)
- TensorDock — A100 80GB vanaf $1,42/u
- TensorDock — homepage: H100 SXM on demand voor $2,25/u
- Thunder Compute — providerstabel: Lambda A100 $2,79/u, H100 $3,29/u; Vast.ai H100 ~$2,00/u (aug. 2026)
- Spheron — Vultr-cloud-GPU-tarieven: A100 80GB ~$2,40/u (aug. 2026)
- Dataoorts — goedkoopste cloud-GPU-providers 2026: A100 ~$3,09/u (Paperspace-klasse on demand)
- ApexVPS — GPU-abonnementen en specificaties
Veelgestelde vragen
Wat is de goedkoopste maandelijkse GPU-huur in 2026?
Op catalogusprijs winnen de marktplaats-uurtarieven: Vast.ai vermeldt de A100 80GB vanaf $0,44/u (≈ $317 per maand van 720 u) en de H100 rond $2,00/u (≈ $1.440). Onder de vaste dedicated maandabonnementen is ApexVPS in deze vergelijking het goedkoopst: A100 80GB voor $1.290/maand en H100 80GB voor $1.990/maand, beide met onbeperkt gebruik en zonder uurmeter.
Is GPU-huur per uur of per maand goedkoper?
Per uur is goedkoper onder het break-evenpunt; de vaste maandprijs erboven. Deel de maandprijs door het uurtarief: de ApexVPS-A100 van $1.290 bereikt break-even tegen een on-demand tarief van $2,79/u bij ~462 uur (64% van een maand). Daaronder wint per uur; bij 24/7 is het vaste abonnement zowel goedkoper dan de meeste on-demand tarieven als volledig voorspelbaar.
Waarom zijn marktplaats-GPU-prijzen zoveel lager?
Marktplaatsen bundelen vrije capaciteit van onafhankelijke hosts: prijzen worden per host bepaald, elk uur herprijst, en de goedkoopste niveaus zijn vaak niet geverifieerd of onderbreekbaar. U ruilt voorspelbaarheid en garanties in voor prijs. Een vaste maandhuur beprijst het wegnemen van die variantie.
Factureert ApexVPS GPU-servers per uur?
Nee. ApexVPS verhuurt dedicated GPU-servers (T4, A100, H100) tegen vaste maandprijzen — $249, $1.290 en $1.990 respectievelijk — met onbeperkt gebruik, geen uurmeting, geen prepaid saldo, betaling alleen in crypto en een 30-dagen geld-terug-garantie.